Alüminyum folyo'nun neden gerekli olduğu ile ilgili 20 sebep

Alüminyum folyo’nun neden gerekli olduğu ile ilgili 20 sebep

Aluminyum size sadece en sevdiğiniz yemekleri yaptırmaz. Bu materyalin diğer bütün mükemmel kullanımlarını keşfedin.

Herkesin mutfağında alüminyum folyo’su vardır. Aksi şaşırtıcı olurdu: Etrafta bulunduğu takdir de çok pratik’tir. Alüminyum folyo’yu fırında yemek yapmak için kullandığımız gibi mangal da da kullanırız, ve bu yüzden sürekli bir yerlerde durur. Şaşırtıcı şekilde, alüminyum folyo mutfağın dışında kullanılabilir. Burada bu materyal ile neler yapabileceğiniz ile ilgili 20 ilginç bilgi mevcuttur. Hızlı şekilde alüminyum folyo’nun yaşamınız için gerekli olduğunun farkına varacaksınız.

21. Huni yerleştirin

Eğer bir su şişesine bir sıvı dökmek isterseniz, biraz alüminyum folyo ile huni yapın.

20. Buruşmaz giysiler

Ütülemiş olduğunuz giysilerinizin altına biraz alüminyum folyo koyun. Alüminyum folyo birden çok ısınacak ve giysileriniz çok kısa bir sürede iki taraftan da buruşmaz hale gelecek.

19. Makasınızı sivrileştirin

Eğer makasınızı sivrileştirip pasından kurtulmak isterseniz 7 ila 10 kez alüminyum folyo kesin.

18. Pilinizin ömrünü uzaltın

Eğer piliniz bitti ise ve başka piliniz yok ise alüminyum folyo kullanın. Yukarıda ki fotoğrafta ki gibi alüminyum folyo’yu yerleştiriniz.

17. Giysilerinizin sabitliğini ortadan kaldırın

Kurutucunuzda Giysilerinizin hareket etmeden aynı yerde durmaması için kurutucunuza alüminyum folyo’dan toplar yerleştirin. Aynı zamanda bu, giysilerinizin daha hızlı kurumasını da sağlayacaktır.

16. Demirinizi temizleyin

Bir alüminyum folyo topu ile demirinizi temizleyin.

15. Çatal bıçağınızı temizleyin

Çatal bıçağınızı temizlemek için bir kabın altına alüminyum folyo yerleştirin, biraz karbonat, tuz ve kaynar su ekleyin.

14. Kolayca mobilyalarınızın yerini değiştirin

Mobilyalarınızın yerini daha kolay değiştirebilmek için yukarıda gösterdiği gibi mobilyanızın ayaklarının altına küçük parçalar şeklinde alüminyum folyo yerleştirin, bu mobilyanızın kaymasını sağlayacaktır.

13. Daha iyi wifi sinyali

Alüminyum folyo wifi sinyalinizi geliştirmede yardımcı olabilir. Alüminyum folyo’yu bir kaç kez katlayın, ve wifi modem’inizin arkasına ekran gibi yerleştirin.

12. Tutkal tabancasını temizleyin

Bir parça alüminyum folyo ile bir tutkal tabancasını kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

11. Yemeğinizi pişirirken koruyun

Yemeğinizin tavaya yapışmasını engellemek için tavanın altına alüminyum folyo’dan bir tabaka yerleştirin. Yağsız pişirmenin de güzel bir yoludur bu.

10. Kromlanmış yüzeyden pası kaldırmak

Bir miktar alüminyum folyo ile bir top yapın ve kromlanmış yüzeyi ovun.

9. Plastik poşetlerin ağızını kapatın

Bir plastik poşetin ağızını kapatmanız gerektiğinde, yukarıda gösterdiği gibi, yukarısına uzun bir alüminyum folyo parçası yerleştirin ve ütüleyin.

8. Dokunmatik ekrana alüminyum folyo kullanın

Şaşırtıcı olarak, dokunmatik ekranlar alüminyum folyo’ya tepkir. Bir kalemi alüminyum folyo ile kaplarsanız kendi dokunmatik ekran kaleminizi yapabilirsiniz.
Eğer dokunmatik ekran için eldiveniniz yoksa, eldiveninizin parmağına biraz alüminyum folyo ekleyin ve akıllı telefonunuzu normal bir eldiven ile kullanın.

7. Kendi kurabiye kabınızı yapın

Bu materyal ile sadece bir kaç dakikada istediğiniz biçimde yapabilirsiniz.

6. Dişlerinizi beyazlatın

Diş macunu ile biraz karbonat karıştırın ve bu karışımı alüminyum folyodan bir bant rulosu yapıp ona yerleştirin. O bant rulosunu dişinize yerleştirin. Bir saat sonra kaldırın ve ağızınızı çalkalayın.

5.Kapı topunuzu koruyun

Kapı topuzunun olduğu bir odayı mı boyamak istiyorsunuz? Normal bant kullanmak yerine bir miktar alüminyum folyo ile kapı topuzunu hızlıca kaplayıp koruyabilirsiniz. Bu şekilde topuzu boya sıçramasından da koruyabilirsiniz.

4. Pişirme yağınızı dışarı atın

Eğer çok yağlı bir yemek yaptıysanız, bir kâse’yi alüminyum folyo ile kaplayın ve yağı kâse’ye dökün, alüminyum folyo ile birlikte kapatın ve çöpe atın.

3. Fırınınız her zaman temiz olsun

Fırınınızın sürekli temiz kalması için ve sabit olarak sürekli temizlenmemesi için fırınınızın altına bir katman alüminyum folyo yerleştirin. Bu aynı zamanda yemeğinizin yanmasını engeller ve ısının iyi yayılmasını sağlar.

2. Mangalınızı temizleyin

Mangalınızı basit bir alüminyum folyo topu ile temizleyebilirsiniz. Yağ kalıntılarından kurtulmak için yapmanız gereken tek şey alüminyum folyo ile ovmak.

1.Saçlarınızı kıvırın

Saçlarınızı kıvırıp aynı zamanda saç ütünüzün yüksek sıcaklığından saçınızı korumak istiyorsanız, saç ütünüz ile saçınızın arasına bir miktar alüminyum folyo yerleştirin.