Baba ve kızı 14 yıl boyunca aynı şekilde poz vermiş - son fotoğrafı görenler ağlıyor

Baba ve kızı 14 yıl boyunca aynı şekilde poz vermiş – son fotoğrafı görenler ağlıyor

İşte George ve canı kadar sevdiği kızı Christine. George her yıl kızıyla aynı fotoğrafı çektirmeye karar vermiş, hem de Christine bir yaşındayken başlamış. Hayali, emekli olunca bakıp mutlu hissedeceği anılar yaratmakmış. Açıkçası, tüm anne babalar böyle şeyler yapmalı.

1. İşte ilk fotoğraf

2. Bu olay nasıl başladı

George bu fotoğraf serisine başladığında 35 yaşındaydı. Kariyerine düşkündü ve bankacı olarak iyi para kazanıyordu. Ne yazık ki küçük kızıyla oynamaya çok vakti kalmıyordu, sıklıkla fazla mesaiye kaldığı için de kızını uyutmak için masal bile okuyamıyordu.

3. Dışarıda oynamayı seven bir kız

Christine, diğer kızlara benzemezdi. Anne babası sık sık Christine’i güzel oyuncak bebekleri, sevimli oyuncak ayıları, makyaj setleri, oyuncak evleri veya oyuncak yemek pişirme setleriyle oynamaya ikna etmeye çalışsa da, Christine bunu pek istemezdi. Christine at binmeyi, Legolarla oynamayı, yoldan geçen arabaları izlemeyi severdi. Bu resim de dışarıda gezerken çekilmiş işte. George ne zaman eve erken gelse, Christine ile dışarı çıkıp dolaşırlardı çünkü Christine pek evde oturmayı seven kızlardan değildi.

4. Birlikte daha güçlüler

Bu resimde, tuhaf bir şey fark edebiliriz. Christine büyüyüp genç ve güzel bir kız olurken, babası da çok daha genç ve yakışıklı duruyor. Eskiler kız çocukları babalarını daha genç, daha iyi adamlar yapar der. Peki bu güçlü baba-kız bağı gücünü kaybedebilir mi? Ne yazık ki evet.

5. Yıllarca stres

George artık hep çok stresli, gergin, agresif ve sabırsız olmaya başlamıştı. İşte terfi almıştı. Şirketinin küresel finans ve bankacılık şubesinin başına geçmişti, binden fazla çalışandan sorumlu hale gelmişti. Para kazanmak için çok çalışmak gerekir, ne yazık ki böyle. George ailesi için para kazanmak isterken hayatının büyük bir kısmını feda etmeye başlamıştı.

6. Korkunç bir dönem

Christine’in babası hastalandı ama buna pek şaşıran olmamıştı çünkü işi çok stresliydi ve ailesini, özellikle de canı gibi sevdiği küçük kızını ihmal ettiği için vicdan azabı çekiyordu. George Şükran Günü’nden hemen önce kalp krizi geçirdi ve tüm aile dehşete düştü.

7. Kararlar ve sonuçları

Herkes George’a işini bırakmasını, daha az sorumluluk gerektiren bir şeyler bulmasını öneriyordu. Karısı da ailesinin iyi durumda olduğunu, bankada yeterince paralarının olduğunu ve George’un Christine’in en güzel yıllarını kaçırdığını, hatta her gün birlikte yürüyüşe bile çıkamadıklarını anlattı.

8. Gece gündüz yorgun

George ise inatçıydı. Her gün işten çıkınca çok yorulduğu için ailesiyle bir şeyler yapamıyordu ve haftasonu hobilerini yapmaya da fırsat bulamıyordu. Her yıl yapmayı unutmadığı tek şeyse kızıyla aynı pozu vererek fotoğraf çektirmekti.

9. İşler değişiyor

Christine 9 yaşına girdiğinde, işler değişmeye başladı. Muhtemelen ailenin en kötü yılı bu yıldı. Christine’in annesinin boşanmayı istediğini söylemesinin hemen ardından, George’un annesi de bir anda ölüverdi. George tüm bu trajedilere katlanmak zorunda kaldı ama kaldıramadığı tek bir şey vardı, onu her şeyden çok üzen tek bir şey, o da kızının yüzündeki bitmek bilmeyen mutsuzluğu görmek zorunda kalmasıydı

10. Her şeyin çaresi var

Boşandıktan sonra George 40 metre karelik bir apartman dairesinde tek başına yaşamaya başladı, Christine’i ise sadece iki haftada bir görebiliyordu. Parlak kariyeriyle hiç ama hiç mutlu değildi. Herkes için en iyisini yapmaya çalışırken başarısız olmuştu. Bu fotoğrafta, her şeyi düzeltmeye karar verdiği gözünden görülüyor.

11. Sevdiğin işi yap

George kendi şirketini kurdu ve bu şirkette sadece yönetim işine bakmaya başladı. Her gün öğleden sonra kızını okuldan alabiliyordu. Eski karısı Mary Christine uyuyakalana dek evde kalıp ona masal okumasına izin veriyordu.

12. Yeniden gülümsüyorlar

George ayrıca spora da başladı. Tüm doktorları artık risk atlında olmadığını söylüyordu ve tüm testler de sağlıklı olduğunu gösterdi. George ve Christine’in yüzlerindeki gülümsemeler yeniden gerçeği gösteriyordu, hiç olmadıkları kadar mutluydular.

13. Yeniden aşk

Mary ise George’u sevmeyi bırakamadı. İkisinin sevdası daha gençken başlamıştı. George’un yeniden hayattaki en önemli şeyleri keşfetmesinden o kadar gurur duyuyordu ki, yeniden onunla yakınlaşmaya başladı. Yeniden evlenmeye ve bir daha aynı hataları yapmamaya, çocuklarını ikinci plana koymamaya karar verdiler.

14. Aile en önemli şey

Christine büyüyüp 14 yaşında genç bir kız oldu ve babasına boşanma avukatı olmak istediğini söyledi. Babası ise yüksek sesle güldü ve “Seni her şekilde destekleyeceğim ama lütfen asla kendini işine çok fazla kaptırma çünkü aile dünyanın en önemli şeyi,” dedi.