Bir çift, dışarıda yemek yememeye, sağlıksız gıdalar tüketmemeye ve alkol almamaya dair i̇ddiaya giriyor. İşte bir yıl sonraki halleri

Bir çift, dışarıda yemek yememeye, sağlıksız gıdalar tüketmemeye ve alkol almamaya dair i̇ddiaya giriyor. İşte bir yıl sonraki halleri

Kendinize bir hedef belirleyip de hayatınızı ona göre tamamen yeniden düzenleyecek azminiz var mı? İşte Lexi ve Danny bunu başardı. Her şey, Lexi’nin hayatındaki bir şeyleri değiştirmeye karar vermesi ile başladı ve 18 ay sonra olağanüstü bir şey oldu. Birden dünyada kendi hayatlarında köklü değişiklikler yapmak isteyen diğer insanlara örnek oldular.

Bu çiftin buna nasıl başlanacağı ve hayallerinin farkına nasıl varılabileceği ile ilgili birçok iyi tavsiyesi var. Peki böylesine büyük değişiklikler yapmayı başarmak için tam olarak ne yaptılar? Danny ve Lexi’nin harika macerasından ilham almaya hazırlanın.

1. İlk Sorunlar

Lexi Reed’in çocukluğundan beri her zaman kilosuyla ilgili sorunları vardı. Genelde mutlu ve dışadönük biriydi ve kilosunun onu üzmesine izin vermiyordu. Yine de farklı diyetler vasıtasıyla çoğu kez kilo vermeye çalıştı ancak hep verdiklerini geri alıyordu.

Daha 25 yaşında Lexi 177 kiloydu ve kilolu olmak hayat kalitesini ciddi anlamda etkilemeye başlamıştı. Hayatını en iyi şekilde mutlu mesut sürdürmeye çalışıyordu ancak bu onun hayallerinin farkına varmasını engelliyordu.

2. Lexi’nin Hayatının Aşkı

Lexi hayatına devam etti ve en sonunda hayatının aşkı Danny Reed ile tanıştı. Lexi’ye göre o, kendisinin 10 yıllık en yakın arkadaşıydı. Danny, Lexi’yi olduğu gibi seviyordu, kilosu ne olursa olsun.

Danny, Lexi’yi her konuda seviyor ve destekliyordu ancak bir sorun vardı: onun da sağlıksız beslenme alışkanlıkları vardı ve o da sağlıksız bir yaşam sürdürüyordu. Meğer bu nedenle bu konularda olması gerektiğinden daha destekleyici bir tavır takınmaktaymış.

3. Sağlıksız Alışkanlıklar

Danny de Lexi de şişmandı. Lexi’den birkaç yaş büyük olan Danny, yaklaşık 127 kilo ediyordu. Beraber oldukları süreçte, çift daha da sağlıksız bir yaşam sürdürmeye başladı ve istedikleri kadar sağlıksız yiyecek tüketmeye devam ettiler.

Rahata düşkünlükleri de karşılıklıydı. Birlikte tüm yemeklerini dışarıda restoranlarda yiyorlar hatta saatlerini istediğin kadar yiyebildiğin büfelerde geçiriyorlardı. Evde yemek yediklerinde de dışarıdan sipariş ediyorlardı. Bu sırada tüm bu ekstra kilolar sağlıklarını kötüleştirmeye başladı.

 4. Tehlikeli Bir Döngü

Lexi bu sağlıksız döngünün çocukluğunda ortaya çıktığını itiraf ediyor. Lexi, PopSugar’a: “Küçükken pek paramız yoktu ve ailem evde yemek yapmazdı, sağlıksız gıdalar sağlıklılardan daha ucuz olduğu için hep öyle şeyler yiyerek büyüdük…” diyor.

Bu alışkanlık Danny ile çıkmaya başladıktan sonra da devam etti. Lexi, ikisinin uzun saatler televizyon izlerken hep bir şeyler yediklerini söylüyor. “Kötü hissettiğinde yemek yiyenlerdendim hep, nasıl hissedersem hissedeyim yemeklerin benim yanımda olduğunu biliyordum,” diye ekliyor Lexi.

 5. Sağlıksız Kısıtlamalar

Kilolarından dolayı Danny ve Lexi diğer insanların yapabildikleri şeyleri yapamıyorlardı. Mutlu bir ilişkileri olmasına rağmen romantik yürüyüşlere çıkamıyorlar, bisiklete binemiyorlar, doğa yürüyüşleri yapamıyorlardı. Bu nedenle hep evde oturup televizyon izliyorlardı.

Lexi kilo sorununun hayatını kısıtladığının farkındaydı. Mutlu ve hayatı hakkında pozitif biri olmasına rağmen bir şeyleri değiştirmesi gerektiğinin farkındaydı. Ancak nasıl yapacağını bilmiyordu ve gerekli motivasyona sahip değildi. Ta ki bir şey her şeyi değiştirene kadar.

 6. Nişan

Danny sonunda Lexi’ye evlenme teklif etti ve o da kabul etti. “O benden asla değişmemi istemedi veya güzel olmadığımı hissettirmedi,” yazıyor Lexi instagramına. Fakat ona uyacak bir gelinlik bulmak pek kolay değildi çünkü bu noktada 220 kiloya varmıştı.

Lexi, instagramında 220 kiloyken gelinlik alışverişine çıkmanın hiç de muhteşem bir şey olmadığını belirtiyor. “Kimse beni nasıl bir gelin gibi hissettirebileceğini bilmiyordu. İyi ki kendi değerimi bilecek kadar güçlüydüm ve içine girip giremeyeceğimden emin bile değilken büyük beden gelinliğimi aramaya devam ettim,” diye de ekliyor.

 7. Düğün

Lexi en sonunda düğünü için doğru elbiseyi buldu. Danny ile evlendiler ancak problemleri daha yeni başlıyordu. Sağlıklı ve mutlu bir hayatı paylaşmayı planlıyorsalar önlerinde uzun bir yol vardı.

Evlilik, en sonunda çocuk fikrini akla getirmeye başladı, hamile kaldığı takdirde Lexi ve bebeğin sağlığı tehlikede olacaktı. Fakat bu yeni evli çifte imkansız görünen tek hayal değildi.

 8. Küçük Sayılacak Hayalleri Bile İmkansız Görünüyordu

Lexi’nin çocuk sahibi olamama ihtimali büyük ihtimalle en büyük en büyük endişeleriydi ancak çifte bundan daha küçük hedefleri bile ulaşılmaz görünmekteydi. Bunlardan bazıları çoğu kişinin sahip oldukları için değerini bilmedikleri şeylerdi, örneğin seyahatlere çıkabilme fırsatı.

Lexi’nin hayali bir gün Orlando’da, Universal Studios’daki Harry Potter’ın Büyücülük Dünyası adlı tema parkını ziyaret edebilmekti. Fakat oradaki vagonlara binebilmek için fazla şişman olmasının yanında uçağın koltuklarına sığmak için bile fazla şişmandı. Florida, evlerinin bulunduğu yer olan Indiana’ya çok uzaktı ama bu hayalini gerçekleştirebilmek için bir şekilde oraya gitmesi gerekiyordu.

 9. Evlilik Hayatı

Evliliğin ilk yılı çabucak geçti ve hiçbir değişiklik olmadı. Çift, hala zamanlarını televizyonun önünde genelde sağlıksız ve işlenmiş gıdalar tüketiyorlardı. Sonra, bir şeyler değişmeye başladı.

Lexi’ye göre işler kontrolden çıkmaya başlamıştı. İçinden bir ses bazı şeylerin değişmesi gerektiğini söylüyordu ama o nereden başlayacağını bilmiyordu. Ne olursa olsun, umudunu yitirmedi. Asla. O güçlü biriydi. Ve bilmiyordu ki değişime olan ihtiyacı birdenbire gelip hayatını sonsuza dek değiştirecekti.

 10. Bir Yeni Yıl Hedefi

Kendi iyilikleri için daha iyi yaşamaya başlamaları gerektiği fikri Lexi’nin aklında hiç olmadığı kadar yer etmiş durumdaydı. Bu nedenle 2016 yılının yeni yıl gecesi, Lexi kendi sağlığına da katkıda bulunacak birtakım değişiklikler yapmayı kendisine hedef edindi.

Her evlilikte olduğu gibi, Lexi yalnız değildi. Şanslıydı ki yanında onu destekleyen bir kocası vardı. Fakat en sonunda kocası fikre hiç de sıcak bakmadı. Onu eşinin sağlıklı yeni yıl hedefine ısındırmak biraz zaman alacaktı.

 11. Bir Fikir Değişikliği

“En başlarda fikir kulağa hiç hoş gelmemişti çünkü eve gidip oturup yiyip de hiçbir şey için uğraşmamak çok güzeldi,” diyor Danny. Fakat karısını çok sevdiğinden olduğundan Lexi’nin tek başına uğraşmasına izin veremedi.

Fikrini azar azar değiştirmeye başlayınca “Bu yeni bir yıl ve bir yandan Lexi’ye yardım ederken elde etmek için çalışılacak bir hedef,” diye düşündüğünü belirtiyor Danny. İçten içe bunun, sağlık açısından, hem kendisi hem de Lexi için faydalı olacağını biliyordu.

 12. Arkadaşlar Arasında Bir İddia

Çiftin yeni yıl hedefini duyan arkadaşlarından bazıları Danny ve Lexi ile bir iddiaya girmek istedi. Çift, bir ay boyunca dışarıda yemek yemeyeceklerine, gazlı içecek tüketmeyeceklerine, alkol almayacaklarına, diyeti bozmayacaklarına ve haftada beş gün yarım saat spor yapacakları konusunda anlaştılar.

Lexi ve Danny azimliydiler ve kendilerine bunu başarabileceklerini ve alışkanlıklarını değiştirmek için gereken oto kontrole sahip olduklarını kanıtlamaya kararlıydılar. Bu yalnızca onların sağlıklı ve mutlu bir hayata yönelen uzun yolculuklarının başlangıcıydı.

 13. Artık Yeter

İşlerin değiştiğini vurgularken “Yaşadığımız hayattan ve çift olarak birçok şeyi yapamamaktan bıkmıştık.” diyor Lexi. Uçağa binememekten ve kocasıyla basit romantik yürüyüşlere çıkamamaktan yorulmuştu.

“Aynı zamanda da sağlığımızı kontrol altına almadıkça çocuk sahibi olamayacağımızdan da korkuyorduk,” diye ekliyor Lexi. İkisinin de alışkın olduğu hayat biçiminden bıkan Lexi, hayatında büyük bir değişiklik yapmaya karar verdi.

 14. Spor Salonu

Lexi ve Danny Indiana’nın Terre Haute şehrindeki yakın bir spor salonuna kaydoldular. Söz verdikleri gibi Lexi her gün 30 dakikalığına spor salonuna gitti. Fakat bu birçok sebepten dolayı zor bir şeydi.

İkisinin de bir spor hocası yoktu, fakat ikisi de arkadaşlarına verdikleri sözü tutmak isteyen güçlü iradeli insanlardı. Diğer bir yandan Lexi, kilosuna bağlı olarak çektiği eklem ağrılarından dolayı en başlarda doğru spor stratejisini bulmakta zorlandı.

 15. Doğru Yer ve Ekipman

Doğru spor salonunu bulmak kulağa geldiğinden daha zordu. Lexi, insanların onu spor salonunda gördüklerinde neler düşüneceklerinden çekiniyordu. Çift, en sonunda onlara uygun, pek de kalabalık olmayan spor salonunu buldu hatta Lexi kendisi için doğru egzersiz aletini bile bulmayı başardı.

“Bedava deneme üyeliği alınca hiç kalabalık olmadığı için oraya gitmeye başladım, benim egzersiz aletim duvara dönüktü (bunun sayesinde herkes bana bakıyormuş gibi hissetmiyordum) ve CrossRamp adlı bir alet buldum, bu alet 220 kiloda eklemlerimi ağrıtmıyordu bu yüzden onu çok sevdim.”

 16. Yeni Yeme Alışkanlıkları

Günde bir kez spora gitmek Lexi ve Danny’nin daha sağlıklı bir yaşama dönük mücadelesinin yalnızca ilk adımıydı. Bunun yanında restoranlara gitmeyi kestiler bunun anlamı da evde yemek yapmaları gerektiğiydi. Onlar da yemek yapmanın en iyi yolunu keşfettiler: Birlikte yapmak.

Birbirlerinin desteğiyle, Lexi ve Danny yemeklerini evde birlikte pişirmeye başladılar. Ama bu sefer dondurulmuş pizzalar yerine onlara kilo verme hedeflerinde yardımcı olacak daha sağlıklı şeyler yapmaya başladılar. Hepimizin de bildiği gibi diyet yapmak kolay değil.

 17. Bu Bir Diyet Değil

Lexi ve Danny’ye göre yeni sağlıklı yeme alışkanlıkları yalnızca bir diyetten ibaret değildi, bu yeni bir yaşam tarzına yönelik bir seçimdi. Lexi’ye göre diyet geçici bir şeydi ama onun kalıcı bir şeye ihtiyacı vardı.

Lexi daha sağlıklı beslenmeye bir diyet gözüyle bakmayı kesti ve bu dönüşümü ikisi için de daha kolay hale getirmek için kendine bir yol buldu “Sevdiğim yiyeceklerin daha sağlıklı versiyonlarını yapmaya başladım ve bunun sonucunda artık kendimi bir şeylerden mahrum bıraktığımı hissetmemeye başladım,” diyor Lexi.

 18. Güçlü Bir Destek Mekanizması

Spora gitmek ve sağlıklı beslenmek kolay değil, özellikle de bunu yalnız başınıza yapıyorsanız. Ama Lexi, onu seven kocası Danny’nin desteğine sahipti, aynı şekilde Danny de onun. Çift, birlikte güçlüydü ve sözlerinde durmaya devam ettiler.

Spora gitmeye ve sağlıklı beslenmeye devam etmenin en iyi yolu bu yolda sizi destekleyecek birine sahip olmaktır. Danny ve Lexi birbirlerini bir çeşit destek mekanizması olarak kullandılar. Birlikte motive olmaya devam ettiler ve çabukça bir ay geçip gitti. Fakat bundan sonra olan şey muhteşemdi.

 19. Hayat Devam Ediyor

Zaman geçtikçe Lexi ve Danny spora gitmeye v sağlıklı beslenmeye devam ettiler. Ve yakın zamanda bunun sonuçlarını görmeye başladılar! Lexi spor salonunda kurslara başlayıp yeni insanlarla bile tanışmıştı. Bu yeni arkadaşlar da destek mekanizmasının bir parçası haline geldi ve ona sorumluluk bilinci yükledi.

“Pulse derslerimi çok seviyorum. En sevdiğim şarkılara dans etmeyi ve spor yapıyormuş gibi hissetmemeye bayılıyorum. Bir şarkının tamamında squat yapıyor olabiliyoruz ve bacaklarım yanmasına rağmen o kadar eğleniyorum ki fark etmiyorum bile,” diyor Lexi.

 20. Emeklerin Karşılığı Alınıyor

”Lexi, yavaş yavaş emeklerinin karşılığını almaya başladı. Spor salonuna gitme korkusunu, “Eğer insanlar kilom yüzünden bana dik dik bakacaksa onlara oradaki en azimle spor yapan kişi olarak bakmaları için bir sebep vereceğim.” diyerek çabucak yendi.

Lexi, başlarda ayda yaklaşık 10 kilo veriyordu. Daha sonraları kilo vermek zorlaşmaya başladı. Günde kaç kalori aldığını sayarak sağlıklı beslenmeye ve spor yapmaya devam etti. Bundan az süre sonra, yeni alışkanlıkları bir hayat stiline dönüştü.

 21. Danny’nin Zayıflayışı

Sağlıklı yaşama doğru giden yolculukta harika ilerleme kaydeden tek kişi Lexi değildi. Danny de bunu başarmıştı. Yolun her adımında o da Lexi ile beraberdi ve bundan az süre sonra kendi sağlığındaki değişimi de görmeye başladı.

Çift, 24 ay boyunca sağlıklı yaşam biçimlerine uygun yaşamayı başardılar, Danny yaklaşık 40 kilo zayıfladı. Bu yola ilk girdiğinde 127 kilo geliyordu ancak yalnızca 1 yıl içinde 86 kiloya düşmeyi başardı.

 22. Lexi’nin Muhteşem Değişimi

18 ay geçtikten sonra Lexi’nin tüm hayatı tamamen farklı görünmeye başladı. Değişim muhteşemdi ve sağlıklı beslenerek ve spora giderek bu yeni bulduğu hayat tarzı ve azmiyle gurur duyuyordu. 2018’in Mayıs ayına kadar 141 kilo vermişti.

Lexi’nin fark ettiği ilk en büyük değişim eskiden de gittikleri bir restorana gittiklerinde karnının masaya artık değmemesiydi. Eskiden karnı neredeyse masanın üzerine çıkarken artık oturduğu yerde hareket alanı vardı. Ona göre bu kendisine gerçekten gurur veren bir andı.

 23. Instagram Başarısı

Daha çok destek bulabilmek ve hikayesini paylaşabilmek için Lexi, 2016 sonbaharında bir Instagram hesabı açtı. Hesabın adını “Fat Girl Fed Up” (Şişman Kız Artık Bıktı) koydu ve spora gittiği her gün oradan altında ilham verici yazılar yazdığı fotoğraflar paylaşmaya başladı, çok geçmeden birçok takipçisi oldu!

Şu anda Lexi’nin Instagram hesabının 750,000’den fazla takipçisi var. Aynı zamanda önceki ve sonraki halini karşılaştıran fotoğraflar da paylaşıyor. Sadece iki kısa yıl içerisinde azmi ve çalışkanlığı sayesinde kendini tamamen farklı ve sağlıklı bir insana dönüştürdü.

 24. Şöhret

Lexi ve Danny’nin hikayesi internette hızlıca yayıldı ve ülke çapındaki gazeteciler ile haber kanallarına sıçradı. Lexi ve Danny röportaj vermek için televizyon programlarına bile çıktılar ve hatta Rachael ve Ray’in sağlıklı yemek yapma ve beslenmeyle ilgili bir bölümüne bile dahil oldular!

Çift, bu yeni buldukları şöhrete kendilerini çok da kaptırmıyorlar ama. Hatta tam tersi söz konusu. Her zamankinden daha mütevaziler ve medyanın ilgisine de sağlıklı beslenme yollarında onları motive etmeye yardımcı olduğu için müteşekkirler.

 25. Yeniden Doğmuş Gibiler

Lexi ve Danny birlikte toplam 181 kilo verdiler ve ikisi de yeniden doğmuş gibi. Çift, Danny’nin yıllar önce Lexi’ye evlenme teklif ettiği sahile geri döndü ve yeni hayatlarını kutlamak için sahil boyu koştular.

Yıllar önce Danny evlenme teklif ettiği zamanlarda, Lexi neredeyse 226 kilo ediyordu ve o sahilde biraz yürümek bile onu nefes nefese bırakmaya yetiyordu. Ancak artık öyle değil! “O sahile döndük ve sahil boyu koştuk!” diyor Lexi heyecanla.

 26. Sen Bir Büyücüsün

Lexi artık gayet rahat bir şekilde uçak koltuklarına sığabildiğinden, çift sonunda bir seyahate çıktı. Lexi’nin her zaman gitmenin hayalini kurduğu bir yere gittiler: Harry Potter’ın Büyücülük Dünyası Universal Studios tema parkına. Artık ikisi de hareket edebilecekleri kadar boşluk kalacak şekilde vagonlara sığabiliyor.

Zaten mutlu olan çift artık daha mutlu. Lexi diyor ki kocasına hiç, kilo verme yolunu birlikte yürürken olduğundan daha yakın hissetmemiş ve ilişkileri daha önce hiç bu zamanlar olduğu kadar güçlü olmamış. Anlaşıldığı üzere destek mekanizması işe yarıyormuş!

 27. Hapis Hayatı Bitti

Sağlıklı bir kiloya kavuştuğu için Lexi artık kendi bedeninde hapsolmuş gibi hissetmediğini söylüyor. Gelecek günlerini ve yıllarını iple çeken Lexi, “Her gün için minnettarım ve bu yolculuktan zevk alıyorum,” diyor.

“Her gün benim için bir zafer ve ne kadar yol kat ettiğimin bir göstergesi. Kendimi 220 kiloyken bile seviyordum ama kalkıp da yapmak istediğim her şeyi yapabilmek ve gitmek istediğim her yere gidebilmek… Artık kendi bedenime hapsolmuş gibi hissetmiyorum.” diyor Lexi.

 28. Lexi’den Tavsiyeler

Lexi böylesine yoğun ve harika bir kilo verme yolculuğundan geçtiğine göre (bu bitti demek olmasa da!) başkalarına tavsiye ve ilham verme zamanı geldi. Instagram’ında insanlara ilham verebilmek için başka insanların deneyimlerinden fotoğraflar da paylaşıyor.

Lexi’nin tavsiyesi “Küçük adımlarla başlayın, bu küçük adımlar birikerek büyük sonuçlara vesile olacak ve tek tek her güne odaklanın, daha ne kadar yolunuz olduğuna değil.” Aynı zamanda insanlara sağlıklı olmak için herhangi bir sihirli hap veya ameliyata güvenmemeyi de öneriyor, doğal yollar ile başarmanın daha iyi olduğunu söylüyor.

 29. Başkalarına Yardım Etmek

Lexi ve Danny artık sağlıklı ve mutlu olduklarından kendi kilo verme yolculuklarına yeni başlamış olan insanlara yardımcı olmak ve tavsiyeler vermek için kendi YouTube kanallarını açtılar. Kanallarında sağlıklı beslenme ve spor yapmakla ilgili tavsiyeler veriyorlar.

Lexi’nin hikayesi o kadar etkileyici ki 2018 Screen Actors Guild Awards’a davet edildi. “Bir birey olarak ne kadar güçlü ve yetenekli olduğumu fark ettim. 130+ kiloyu vermem üç yıldan fazla sürer diye düşünürken o kadar çok çalıştım ki iki senede vermeyi başardım,” diyor.

 30. Hayatı Sevmek

“Kendi hayatını kurtarmış olma hissini tarif edecek kelime bulamıyorum,” diyor Lexi. “2018 yılına girerken yaşadığım hayatta yeni kavuştuğum bu mutluluktan başka bir şeyim yok. Artık kendi bedenimde hapsolmuş hissetmiyorum ve kendi hayatımda yalnızca var olmak yerine sonunda yaşadığımı hissediyorum.” diye de ekliyor.

“Uyandığım her sabah bir nimet. Geldiğim noktaya gelmemden ve bu yeni hayattan dolayı kadar gururluyum ki. Kendi hayatımı kurtardım ve bunu anlatacak kelime yok yalnızca minnettarlık var.” diye anlatıyor Lexi. Çift son zamanlarda heyecan verici birtakım şeyler yaşadı.

 31. Hollywood’un Çağrısı

Lexi Reed’in hayatını değiştirmedeki büyük ilerlemesinin bir sonucu olarak, ona çok özel bir onur bahşedildi. Loreal Paris ve TNT Drama tarafından, onların ilham verici güçlü kadınlarından biri olarak 2018 Screen Actor’s Guild Awards’a katılmak üzere seçildi.

Bu seyahat bir hayalin gerçekleşmesi gibiydi, özellikle de eskiden uçak koltuklarına bile sığamıyor oluşu göz önüne alınınca! Yıldızlarla dolu etkinliğe gitmek üzere Lexi ve Danny uçak ile Hollywood’a getirildiler ve kalmaları için çok güzel bir otel de ayarlandı. Bu tatil boyunca da fitness rutinlerini sürdürdüler!

 32. Öğün Tavsiyeleri

Lexi’nin kilo vermeye yönelik tavsiyelerinden biri de sağlıklı öğünler için gereken malzemeleri haftanın başından hazırlamak ve tadı güzel sağlıklı besinler bulmak. Çoğu zaman kendi öğün fikirlerini Fat Girl Fed Up adlı sosyal medya sayfalarında paylaşıyor.

2018’in Anma Günü’nde ilham verici bir tavsiye paylaştı. “Biliyorum tatillerde daha da zor oluyor arkadaşlar ama lütfen porsiyonlarınızı kontrol altına almaya, sağlıksız gıdalar yerine sağlıklılarını koymaya, denge ve planlamaya dikkat edin,”. Paylaştığı öğünlere bakan herkes bunların hep basit fakat lezzetli şeylerden oluştuğunu fark edecektir. Her şey doğal gıdalarla ve ev yapımı, işlenmiş veya hazır gıdalar söz konusu değil.

 33. Yeni Hayat Tarzını Sürdürmek

Lexi ve Danny’nin bu yeni hayat tarzını sürdürebilmelerinin bir sırrı da bunu yeni buldukları zevkli aktivitelerle karıştırmaları. Bunun bir örneği olarak son zamanlarda kampa gitmeleri verilebilir. Bazıları için bu sosisli veya hamburger yemek için mükemmel bir fırsat olabilir fakat onlar için değil.

Bunun yerine çift, yürüyüşe çıkmadan hemen önce nefis yüksek proteinli bir öğün hazırladı. Öğünün içinde tavuk, biftek ve ezilmiş avokado vardı. Lexi gönderisinde “Tatiller, hafta sonları veya hatta rutin dışı herhangi bir zamanda olmak yine de hedeflerimize ulaşamayacağımız ve lezzetli yiyecekler yiyemeyeceğimiz anlamına gelmez!” yazdı.

 34. Spor Tavsiyeleri

Lexi ve Danny Redd’in hayatlarının bu denli değişimi her zaman spora ve sporu sosyal hayatlarına sokmaya zaman bulmaları sayesinde gerçekleşti. Son zamanlarda Lexi, en yeni Cuma randevularından önce ne yaptıklarına dair bir fotoğraf paylaştı.

Lexi, 19 Mayıs’ta paylaştığı bir gönderide “Randevu gecemizden önce hedeflerimizi gerçekleştirmeye zaman ayırıyoruz!” yazdı. “Bazen nasıl yapacağımızı bilmiyoruz ama her gün başarıyoruz!” diyor, randevu gecelerinden önce “30 dakikalık hafif kardiyo” için spor salonuna gitmişler.

 35. Benzer Çevrenin Desteği

Lexi’nin yeni sağlıklı yaşamını devam ettirebilmesini sağlayan şeylerden biri de çevresinde ona benzer durumda olanların hem online hem de gerçek hayattaki desteği. Facebook sayfasında kendi motivasyon verici gönderileri yanında genelde dietbet.com aracılığıyla düzenlenen motivasyon verici yarışmalar paylaşıyor.

Böylece benzer durumdakiler birbirlerine sağlıklı beslenme, spor yapma ve birbirlerine sorumluluk bilinci yükleme konusunda destek oluyor. Fatgirlfedup sayfalarındaki yorumlara bakıldığında da takipçilerinin bunun sayesinde hayatlarında ne büyük değişiklikler yapmış olduklarını anlattıkları görülüyor!

 36. Fitness Yapan Arkadaşlar

Lexi Reed’in muhteşem değişimini geçirmesini sağlayan başka bir büyük etken de sağlıklı yaşamlar sürdüren arkadaşlar bulmasıydı. İnsanın kendisini iyi alışkanlıklara sahip ve sağlıklı yaşayan arkadaşlarla çevrelemesi çok önemli ve Lexi Reed de aynı zamanda spor arkadaşı da olan en iyi arkadaşıyla buna en iyi yaşayan örnek.

“Bu yolculuğa ilk başladığımda daha yalnız bir tiptim ve bu yaşam biçimini benimsemem ve yeni hobiler edinmem yüzünden yakın olduğum bazı insanları kaybettim.” yazdı bir Facebook gönderisinde. “Fakat zamanla, beni bugün olduğum kişi yapan ve benim için bu yolculuğu oldukça eğlenceli hale getiren insanlarla tanıştım.”

 37. Dinlenme Günü

Hayat yalnızca spor salonlarında geçirilemez ve Danny ile Lexi de bunun farkındalar. Fotoğrafta da görüldüğü gibi dinlenme günleri ayarlayıp bu günler eğlenmeye özen gösteriyorlar. Burada Reed’ler güzel golden retriever’ları Oliver ve Olivia ile birlikteler.

Bu dinlenme günlerinin de olabilecek en eğlenceli şekilde nasıl yine de hareketli geçebileceğinin kanıtı. Bu gönderide Lexi, “Bu yaz onlarla daha çok yürüyüşe çıkmayı iple çekiyoruz ve eminiz ki onlar da anne ve babalarının deha sağlıklı olmasına seviniyorlar!” yazmış.

 38. Arazi Motosikletleri

“347 kilodan arazi motosikleti sürmeye,” yazıyor Lexi Reed 19 Nisan’da paylaştığı güzel bir gönderide. “Hayat seninle bir macera ve ben çok eğleniyorum.” diye ekliyor. Kesinlikle katılıyoruz ve Lexi’nin tavsiyeleri arasında bir benzerlik keşfettik.

Lexi ve Danny’nin formda kalma tavsiyelerinden biri de eğlendiğine emin olmak, hareketli şeyler yapmak ve her zaman kendine meydan okumak. Bu noktaya dek uzun bir yol geldiler! Hayatlarından ne kadar zevk alıyor olduklarını yalnızca hayal edebiliyorum.

 39. İlham Verici Erkekler

Lexi Reed, işe yarar tavsiyelerle insanlara hayat biçimlerini değiştirmeye yönelik ilham veren tek kişi değil. Kocası, Danny de Discovering Danny (Danny’i Keşfederken) adlı kendi Instagram hesabını açtığından beri insanlara ilham veriyor.

Orada aynı zamanda kendi kilo verme yolculuğunu ve artık yaşamaya enerjileri olduğundan Lexi ile yaşadıkları maceraları da gösteriyor. Hem de kendi kişisel hedeflerini paylaşıyor mesela geçenlerde bir dövme yaptırmış.

 40. YouTube Yıldızları

Danny ve Lexi Reed’in paylaştıkları fotoğraflar yanında bir de videolarını paylaştıkları bir YouTube kanalları var. Bir video Lexi’nin L’oreal Paris ve TNT Drama sayesinde SAG Awards’a gidişini gösteriyor.

Hollywood’dayken neler yaptıklarını gösteren video da hayat tarzlarına bir göz atmanıza olanak sağlıyor. Bu video Lexi’nin birçok ünlüyle tanışabildiği için ne kadar heyecanlandığını, lüks oteldeki deneyimlerini, ve en önemlisi de tatilde bile sağlıklı yaşam biçimlerini nasıl devam ettirdiklerini gösteriyor.

 41. Canlı Yayında Olmak

Sosyal medyada büyük bir takipçi kitlesi oluşturduktan sonra televizyon kanallarının da ilgisini çekmeleri uzun sürmedi. Ocak ayında, Lexi ve Danny The Today Show’da hikayelerini paylaşmaları için davet edildiler.

Çift, New York’a uçtu ve Megyn Kelly ile nasıl beraber 180 kilo vermeyi başardıkları ve hayatlarında bunu ameliyatsız başarmak için ne gibi değişiklikler yaptıkları ile ilgili bir röportaj verdi. Bu harika mesajları kesinlikle kitlelerce duyuluyordu!

 42. Çocuklar

Bir aile olmak ve çocuk sahibi olma fikri Lexi’yi kilo vermeye iten büyük sebeplerden biriydi. Danny ile evlendiklerinde olduğu kilodayken doktorlar tarafından hamileliğinin kendisi ve bebek için tehlikeli olacağı konusunda uyarılmıştı.

Artık Lexi de Danny de daha zayıf olduklarına göre, Lexi sonunda geleceğiyle ilgili bu konuda daha somut planlar yapabiliyor. Life and Style dergisine Mayıs’ta verdikleri bir röportajda Lexi, “5 yıl içerisinde ikimizi çocuk sahibi olurken ve başlarına bizim diyet ve sporla yaptığımızla aynı şekilde hayatlarını değiştirmek için yardım ederken görüyorum.” dedi.

 43. İlham Veren Çiftler

Lexi ve Danny, birlikte hayatlarında büyük değişiklikler yapmak için ilham alan tek çift değil. Buna bir başka muhteşem örnek de Lauren ve Justin Shelton. İkisinin de ciddi sağlık problemleri vardı ancak sorunu fark etmelerindeki en büyük etken 268 kilo olan Justin’in böbrek enfeksiyonu geçirdiği zamanlarda hastanedeki görüntüleme makinesine sığamamasıydı. Eşi ise en kilolu zamanında bile 154 kiloydu.

2012’de yakınlarındaki bir tıp fakültesindeki bir programa kaydolarak hayatlarını değiştirmeye karar verdiler. Spor programları yürüyüşlere çıkmak gibi basit şeylerle başladı. İş ilerlemeye başlayınca birlikte spora yazıldılar ve haftada 5-6 kere gitmeye başladılar. Aynı zamanda bir uygulama aracılığıyla yediklerinin kalorilerini de takip ediyorlardı. 2013’ü Ekim ayına kadar birlikte toplam 245 kilo verdiler!

 44. Danny ve Kalean Patton

Danny Patton yalnızca 26 yaşındayken 180 kiloydu, 3. kattaki apartmanına ulaşmakta zorluk yaşıyordu. İşte bu onu ve kız arkadaşı Kalean Patton’ı hayatlarını değiştirmeye iten dönüm noktası oldu.

Daha sağlıklı yemekler yapmakla ve dışarıdan yemeyi azaltmakla başladı. Daha sonra da birlikte bir spor salonuna yazıldılar ve basit koşu bandı ve ağırlık egzersizleri yapmaya başladılar, ilerledikçe daha da güçlendiler. Bir yıl sonra Danny 90 kilo ve Kalean da 42 kilo verdi. Televizyonda bir canlı yayında nişanlandılar ve “Danny ve Kalean – From fat to fit (Şişmanlıktan zayıflığa)” adlı bir Facebook sayfası açtılar.

 45. Jo Hughes ve Dave Swingewood

Stoke-on-Trent, İngiltere’den olan çift yıllardır beraberler ve bir de bebekleri var. Ancak hayatlarını bir sürü abur cubur ve sağlıksız alışkanlıkla sürdürüyorlardı. Jo 127 kiloydu, Dave ise 93.

Kendini yürütebilmek için Jo, olağanüstü bir şey yapıp arabasını sattı. Buna ek olarak da saha sağlıklı yemekler yapmaya başladı bunlar Dave’i de etkiledi ve o da kilo vermeye başladı. Jo aynı zamanda Zumba kursuna gitmeye başladı.

 46. Johnathon Van Buskirk ve Lisa Berg

Michigan’lı Johnathon Van Buskirk ve Lisa Berg hayatlarının çoğunluğunda da kiloluydular. Yalnızca 24 yaşındayken, John 190 kiloydu ama Lisa ile tanışınca 34 kilo vermişti bile. Bu Lisa’yı da etkiledi.

Lisa hep şişman olacağını düşünüyordu çünkü ailesinin geri kalanı böyleydi. Çift, daha sağlıklı besinler seçmekle ve birlikte bisiklete binmekle başladı. Bu işe yaradı ve ikisi toplamda 150 kilo verdi. Şimdiki tek sorunları ise fazla deri aldırma ameliyatı için para biriktirmek.

 47. Angela ve Willie Gillis

İki yılda çok şey değişebiliyor! Texas, Beaumont’lu Angela ve Willie Gills; büyük bir değişiklik yapmak için ne gerektiğinin mükemmel örneği sayılırlar. Yolculukları 211’de başladı, Angela o yıl hayatında kilosu dışındaki her şeyden memnun olduğunu fark etti. Bu sırada, kocası da artık “kocaman olmaktan sıkıldığını” hissetti.

Willie yıllardır kilo vermek hakkında şeyler okuyordu ve sonunda obu yöntemlerin onun için de işe yarayıp yaramayacağını görmeye karar verdi. Haftada 6 kere spora gitmeye başladılar, yürüyüş bandında yürüyerek başladılar. Başladıklarında, Willie 223, Angela 153 kiloydu. Willie 136 kilo vermeyi başardı. Angela da 90 kilo verdi ve XXL’den S bedene düştü ve artık spor salonunda dersler veriyor.

Eğer Lexi ve Danny’nin hikayesini ilham verici bulduysanız, lütfen bu makaleyi PAYLAŞIN!!